4 principai siekiant efektyvaus internetinės svetainės dizaino

4 principai siekiant efektyvaus internetinės svetainės dizaino

Internetinės svetainės dizainas, šiais laikais, yra vienas iš kertinių skaitmeninės rinkodaros elementų. Akį traukiantis ir patogus naudoti puslapis yra kur kas konkurencingesnis nei tas kuris neturi į tam tikrą nišą nutaikytų elementų.

Galima sakyti, jog iš esmės tai yra tarsi jūsų verslo veidas, kadangi net ir jeigu turite fizinę savo parduotuvę, tikėtina, jog pirmiau žmogus ieškantis tam tikrų prekių ar paslaugų apsilankys būtent jūsų internetiniame puslapyje.

Šiame straipsnyje, mes plačiau pakalbėsime apie keletą kertinių principų susijusių su efektyviu internetinės svetainės dizainu ar tai būtų bendras jos vaizdas, iliustracijos ar kiti elementai bei pakalbėsime apie tai kaip padaryti ją patrauklią savo tikslinei auditorijai.

Paprastas, tačiau kartu ir nuoseklus dizainas

Vienas iš svarbiausių dalykų formuojant savo svetainės dizainą ir siekiant ją padaryti efektyviu, konversijas generuojančiu įrankiu yra paprastumas. Kiekvienas naudojamas elementas turi turėti tam tikrą tikslą – ar tai būtų svarbiausių nuorodų išryškinimas, teksto pabrėžimas ir pan.

Savaime suprantama, jog žodžiui paprastumas, šiuo atveju sinonimas būtų ir žodis efektyvumas, kadangi būtent tokia dizaino kalba labiausiai prisidės prie to, jog žmogus, patogiai ras tai ko ieško ir galiausiai su jumis susisieks ar kažką įsigys internetu.

Tuo pačiu dizaino efektyvumas priklausys ir nuo jo nuoseklumo. Jeigu žmogus užėjęs į jūsų e-parduotuvę visur matys tą pačią spalvinę paletę, šriftus, antraščių stilius, puslapis atrodys tikrai solidžiai ir atpažįstamas kaip jūsų.

Tinkamai panaudoti tekstai ir kitos informacinės gairės

Kad ir kaip besikeistų modernios internetinių svetainių tendencijos, vis dėl to tekstai išlieka kertiniu dalyku kuris ne tik suteikia reikiamos informacijos, tačiau kartu komunikuoja tam tikrą žinutę klientui bei padeda parduoti.

Jei žmogus aktyviai ieško tam tikros informacijos per paieškos variklį, tekstas kartu gali tapti ir būdu pritrauksiančiu visiškai naujus klientus jūsų verslui. Čia turime omenyje su SEO susijusius elementus kaip tinkami puslapių meta aprašymai, optimizavimas pagal raktažodžius ir t.t.

Kalbant grynai iš dizaino pusės, savaime suprantama, jog pagrindiniai jūsų svetainės tekstai, t.y. Antraštės, blogo įrašai, ar įvairūs mygtukai turi būti lengvai perskaitomi ir lengvai matomi.

Efektyvi spalvinė paletė ir dizaino kalba

Svetainėje naudojama spalvinė gama, taip pat gali ženkliai prisidėti prie to ar jūsų svetainė turės efektyvų dizainą. Daugelis verslininkų apie tai galbūt nesusimąsto, tačiau tam tikros pasirinktos spalvos gali ne tik atrodyti nemaloniai, tačiau ir erzinti lankytojus.

Jei svarstote tarp kelių dizaino variantų, tikrai patartume pastudijuoti keletą pagrindinių savo konkurentų tam tikroje nišoje ir atkreipti dėmesį į jūsų naudojamą spalvinę kalbą. Nesakome, kad turite kopijuoti kitus, tačiau jei jūsų konkurentai sėkmingai veikia rinkoje, tikėtina, jog jie tikrai neprašovė dizaino prasme.

Sakoma, jog efektyviausias dizainas turės apie 2-3 spalvinius tonus, na o didesnis jų skaičius paprasčiausiai atrodys chaotiškai ir nesudarys malonaus vaizdo. Taip pat nepamirškite išnaudoti baltos spalvos kuri paprastai padeda išskaidyti tam tikrus elementus ir padaryti bendrą vaizdą tvarkingesniu.

Optimalus greitis ir patogumas naudoti

Šiuolaikinis e-verslas yra paremtas greičiu. Žmonės nori greitai rasti informacijos, greitai pateikti užklausą ar kažką nusipirkti. Dėl šios priežasties, svetainės krovimo greitis taip pat bus vienas iš svarbiausių dizaino principų.

Nesvarbu kokioje nišoje jūs dirbate, jei atėjęs potencialus klientas susidurs su sunkiai dirbančia ir techniškai netvarkinga svetaine, tikėtina, jog jis paprasčiausia pabėgs pas jūsų konkurentus, daugiau dėmesio skyrusius svetainės techniniam dizainui.

Panašus dalykas yra patogumo naudoti principas. Efektyvi svetainė leis naršytojams nesunkiai rasti tai ko jie ieško vos kelių mygtukų paspaudimu. Čia kalba eina apie logiškai išdėliotą puslapių navigaciją, aiškiai matoma informaciją ir t.t.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme keletą principų kurie yra svarbiausi siekiant efektyvaus dizaino jūsų internetiniam puslapiui.

Tinkamai įvertinus nišą kurioje konkuruojate, daugiausiai dėmesio reikėtų skirti techniniams, vizualiniams ir informaciniams aspektams kurie svetaine pavers tikrai veiksminga.

seo paslaugos