Prekės ženklų registravimas

prekės ženklų registravimas

Prekės ženklų registravimas – tai teisinis procesas kurio metu yra užregistruojamas bet koks žymuo padedantis atskirti vienos šalies prekes ar paslaugas nuo kito asmens teikiamų prekių ar paslaugų.

Sėkmingai sukūrus prekės ženklą ar logotipą kuris įkūnija jūsų įmonės identitetą, patartina jį užregistruoti.

Tokiu būdu užsitikrinsite jo teisinę apsaugą nuo kopijavimo, neteisėto jo panaudojimo iš kitų šalių ir kitokio tipo pažeidimų.

Mano tikslas – ne tik padėti jums susikurti firminį prekės ženklą, tačiau kartu užtikrinti jo teisinę apsaugą. Bendradarbiauju su teisininkais galėsiančiais pagelbėti prekės ženklų registravimo aspektais Lietuvoje ir Europos Sąjungoje.

Kas gali tapti įmonės prekiniu ženklu?

Prekių ženklu įmonėje gali būti bet kokia žymė sudaryta iš žodžių, raidžių, skaitmenų, emblemų ir kitų elementų, kuri yra unikali ir nesutampanti su kitais Lietuvoje ar Europos Sąjungoje registruotais prekių ženklais.

Atliekant ženklo registraciją, įmonės atstovo pateikta registravimo paraiška yra išsamiai išanalizuojama, o pats ženklas – pateikiamas patvirtinimui. Užregistravus prekės ženklą, yra užtikrinama jūsų intelektinės nuosavybės teisinė apsauga bei tai, jog jūsų įmonės vardu negali pasinaudoti niekas kitas.

Kokia tvarka vyksta  prekės ženklų registravimas?

Prekės ženklo registravimo procedūra – pakankamai ilgas procesas, iš viso trunkantis apie 6 mėn. Per šį laikotarpį yra įvertinama jūsų pateikta registravimo paraiška, pats prekinis ženklas, suteikiamas laikotarpis atlikti reikalingus pataisymus ir t.t.

Per daug nesigilinant į įstatyminius niuansus, pagrindinius proceso aspektus galėčiau apibendrinti taip:

  1. Jūs pateikiate paraišką dėl prekės ženklo registravimo ir sumokate mokestį už ženklo registravimą LR Valstybiniam Patentų biurui.
  2. Pateikta paraiška yra įvertinama, peržiūrima ar yra pateikti visi reikalingi duomenys ir dokumentai.
  3. Patvirtinus paraišką, ji ir joje esantys duomenys yra paskelbiami viešai, VPB duomenų bazėje.
  4. Atliekama prekės ženklo ekspertizė. Čia VPB darbuotojai patikrina ar prekės ženklas atitinka visus reikalavimus, kartu dar kartą yra peržiūrima ar nėra klaidų pateiktoje registravimo paraiškoje.
  5. Jei prekės ženklas atitinka visus reikalavimus, jis yra paskelbiamas VPB duomenų bazėje. Kartu suteikiamas periodas per kurį trečiosios šalys gali reikšti pretenzijas ar apeliuoti jūsų prekinį ženklą.
  6. Jei protestas iš kitos šalies nebuvo pateiktas, o ženklas atitinka visus reikalavimus, jis yra užregistruojamas. Taip pat savininkui išduodamas leidimas suteikiantis išskirtines teises į prekinį ženklą.

Kaip galiu pagelbėti aš?

Nors esu dizaineris, glaudžiai bendradarbiauju su teisininkais kurie puikiai išmano Lietuvos ir ES teritorijoje registruojamų prekinių ženklų niuansus.

Taigi, į mane galite kreiptis jeigu:

Susisiekite su manimi jums rūpimais klausimais ir aš padėsiu surasti sprendimą. Jei norite bendrauti tiesiogiai su teisininkais, rekomenduoju UAB Metida kaip patikimus partnerius ir rinkos lyderius. Paspaudus ant žemiau esančio banerio gausite 15% nuolaidą prekės ženklų registracijai.

prekes zenklo registravimas

METIDA – lyderiaujanti intelektinės nuosavybės teisinių paslaugų grupė Europoje, turinti 30 metų patirtį prekių ženklų, dizaino ir išradimų apsaugos srityje. Išskirtinės kompetencijos specialistų komanda, naudodama legaltech sprendimus teikia paslaugas tiek vietinėje, tiek tarptautinėje rinkoje daugiau nei 1000-čiui klientų per metus. Kiekvienais metais klientams iš didžiausių pasaulio rinkų ir regionų: Kinijos, Europos Sąjungos, Jungtinės Karalystės ir JAV, pateikiame daugiau nei 6000 prekių ženklų ir dizainų paraiškų registracijai nacionaliniu, Europos Sąjungos bei tarptautiniu mastu.

Kodėl verta įregistruoti savo prekės ženklą apskritai?

Turėsite išimtines teises į prekės ženklą

Registracija prekių ženklo savininkui suteikia išimtinę teisę naudoti savo sukurtą prekių ženklą komerciniais tikslais visoje šalyje, būti vieninteliu (“išskirtiniu”) tam tikroje rinkoje, turint teisę uždrausti kitiems registruoti ar naudoti klaidinamai panašius ar tapačius ženklus į Jūsų ženklą.

Apsaugosite savo investicijas į ženklo kūrimą ir reklamą

Prekių ženklo registracija užtikrina sukurto prekių ženklo ar logotipo teisinę apsaugą taip apsaugodama prekių ženklo pareiškėjo padarytas investicijas į tokio ženklo kūrimą ir juo pažymėtų produktų ar paslaugų reklamą.

Paprasčiau užtikrinti jūsų įmonės vardo teisių gynimą

Prekių ženklo registracija nurodo kad tam tikra įmonė ar fizinis asmuo yra prekių ženklo savininkas ir todėl turi teisę uždrausti kitiems fiziniams ar juridiniams asmenims naudoti šį jau įregistruotą prekių ženklą.

Be to, registracija suteikia įmonei teisę šalia prekių ženklo naudoti simbolį ®, kuris perspėja kitus asmenis apie faktą, kad ženklas yra įregistruotas.

Antra, įregistruotas prekių ženklas neabejotinai bus pateiktas kitos įmonės, kuri gali pageidauti įregistruoti tapatų arba klaidinančiai panašų prekių ženklą, paieškos ataskaitoje.

Registruotas prekės ženklas turės vertę

Lengviau parduoti ar suteikti licenciją įregistruotam prekių ženklui ir tai padaryti už didesnę kainą. Registracija palengvina prekių ženklo panaudojimą franšizės sutartyje ir apskritai prekyboje.

seo paslaugos