Ko nepamiršti prieš registruojant prekių ženklą?

Ko nepamiršti prieš registruojant prekių ženklą

Prekės ženklas – vienas iš svarbiausių kiekvieno verslo simbolių. Iš esmės galima sakyti, jog pagrindinė jo funkcija yra užtikrinti, jog jūsų įmonės teikiamos prekės ar paslaugos būtų nesunkiai atskiriamos nuo kitų verslo įmonių, kartu suteikiant joms tam tikrą teisinę apsaugą Lietuvoje.

Steigiant savo bendrovę reikia įvertinti tikrai nemažai faktorių, na o logotipo registravimas, be jokios abejonės yra vienas iš jų. Jei neseniai įkūrėte savo verslą, greičiausiai svarstote apie tai kas yra svarbiausia norint užregistruoti savo prekinį ženklą.

Šiame straipsnyje – apie pagrindines logotipo registravimo ypatybes mūsų šalyje.

Prekės ženklo registravimo paslaugos →

Kas apskritai yra laikoma prekiniu ženklu Lietuvoje?

Pagal apibrėžimą, prekiniu ženklu Lietuvoje yra laikoma bet kokia grafinė jūsų įmonės išraiška padedanti identifikuoti bendrovę nuo kitų juridinių asmenų.

Ši žymena paprastai gali būti sudaroma iš tam tikrų žodžių, trumpinių, pavardžių, spalvų, skaičių, emblemų su tikslu sukurti tam tikrą unikalų derinį.

Žinoma, pats logotipo sukūrimo procesas tėra vienas iš keleto pagrindinių etapų būtinų norint tinkamai įforminti jūsų įmonę reprezentuojantį simbolį.

Apie tai sekcijoje žemiau.

Tapatumo ir ženklo unikalumo įvertinimas

Pirmasis dalykas ką būtinai reikia atlikti norint atlikti prekės ženklo registraciją yra tinkamai įvertinti jau esamų prekinių ženklų duomenų bazę ir užtikrinti, jog jūsų kuriamas variantas nesutampa su kitomis esančiomis įmonėmis.

Įstatymai šiuo klausimu Lietuvoje yra itin griežti, todėl norint išvengti galimų nemalonumų kiek vėliau ar apskritai siūlomo prekės ženklo registravimo atmetimo, būtina užtikrinti, jog yra atitinkami visi reikalavimai.

Tas pats galioja jei savo įmonės veiklą planuojate ES ar apskritai globaliu mąstu. Čia jau bus būtinas siūlomo prekės ženklo patikrinimas pagal Europos prekinių ženklų registrą ir tarptautinių patentų registro pateikiamus duomenis.

Įstatyminių reikalavimų atitikimas

Ne ką mažiau svarbu užtikrinti, jog jūsų siūlomas prekės ženklas atitinka ir numatytus įstatymų reikalavimus, kadangi tik tuo atveju jis bus užregistruotas ir taps galiojančiu.

Pasak LR valstybinio patentų biuro atsakingo už kiekvieno lietuviško prekių ženklo registravimą, pagrindiniai vertinamieji aspektai bus šie:

Šie reikalavimai dar kitaip yra vadinami absoliutiniais, na o tai ar jūsų ženklas juos atitiks tikrins būtent patentų biuras.

Tokiu atveju, jei siūlomas ženklas praeina patikrinimą, tačiau vėliau yra gaunamas skundas iš kitos įmonės dėl potencialaus sutapimo, prekės ženklas gali būti atmestas po pakartotinio patikrinimo.

Kodėl registruojant prekinį ženklą rekomenduojama kreiptis į tai išmanančią įmonę?

Lietuvoje gausu įmonių teikiančių su logotipais ir prekiniais ženklais susijusias paslaugas kurios gali padėti tinkamai užregistruoti jūsų prekinį ženklą. Paprastai tokių įmonių specialistai ne tik turi ilgametę patirtį, išmano įstatymus, tačiau iš anksto gali patarti ir padėti registracijos procedūroje.

Kadangi pilnas prekinio ženklo pateikimas ir užregistravimas paprastai užtrunka apie metus laiko, kreipiantis į patį procesą išmanančią įmonę gali padėti jums sutaupyti brangaus laiko ir greičiau įforminti savo verslo apsaugą.

Nors galbūt jūsų įmonei bus kiek daugiau išlaidų, paprasčiausia kils mažiau nesklandumų visame bendrame procese.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme keletą pagrindinių prekės ženklo registravimo aspektų. Norint tai padaryti sėkmingai būtina tinkamai įvertinti visus reikalavimus ir įstatymų normatyvas, na o pasiekti tokį rezultatą verslams dažnai padeda tai išmanančios įmonės.

seo paslaugos