Vektorinis logotipas. Kas tai ir ar jis jums reikalingas?

vektorinis logotipas

Vektorinis logotipas – tai jūsų verslo logotipas išsaugotas tokiame formate, kuris leidžia lengvai keisti logotipo dydį ar kitaip jį transformuoti, neprarandant vaizdinio kokybės.

Dažnu atveju, kuomet užsakomas logotipų kūrimas, žmonės neatkreipia dėmesio į tai, kaip svarbu, iššsaugoti savo įmonės grafinių failų vektorinius failus kurie leistų jį naudoti bet kokiame formate, nebūna informuoti šiuo klausimu dizainerio arba apskritai negauna jų iš darbus atlikusių žmonių.

Savaime suprantama, taip neturėtų būti.

Sąžiningas, profesionalus grafikos dizaineris visuomet aptars su klientu šį niuansą ir užtikrins, jog tokie failai niekada nepasimes ir visuomet bus jam pasiekiami. Priešingu atveju, t.y. failus praradus, vienintelė išeitis yra vektorinio logotipo atkūrimas panaudojant paprastą jūsų logotipą.

Šiame straipsnyje norėjau plačiau aptarti vektorinius logotipus bendrąja prasme, atsakyti į klausimą ar tai jums reikalinga ir paaiškinti ką daryti praradus ar neturint įmonės logotipo vektoriniuose failuose.

Kas apskritai yra vektorinis logotipas?

Kaip minėjau prieš tai, vektorinis logotipas – tai jūsų įmonės logotipas išsaugotas tokiame faile kurį galima labai paprastai apdirbti norimu formatu.

Iš esmės šis failas – tai bazė kuri leidžia atvaizduoti jūsų logotipą skirtingais formatais ir dydžiais – ant vizitinių kortelių, internetinėje svetainėje, įmonės dokumentų ir t.t, neprarandant vaizdinio kokybės.

Paprastai užsisakant logotipo kūrimo ar bet kokios kitos verslo iliustracijos kūrimo paslaugas, su jumis dirbęs dizaineris ar įmonė turėtų šiuos failus pridėti kartu su paprastais paveikslėliais, tam, kad prireikus, jūsų logotipą galima būtų panaudoti bet kokiame formate.

Ar jūsų įmonei reikalingas vektorinis logotipas?

Kadangi šis failas leidžia jūsų įmonės logotipą, ar bet koks kitą grafinį simbolį bet kokiu norimu dydžiu ir formatu, akivaizdu, jog turėti vektorinius failus bus svarbu.

Tam išskirčiau dvi pagrindines priežastis.

Visų pirma vektorinis logotipo failas suteikia lankstumo formato atžvilgiu ir leidžia jums išsaugoti jį bet kokiu norimu paveikslėlio formatu (JPG, PNG, GIF, TIFF ir t.t.).

Kitas dalykas – laisvai keičiamas dydis. Nesvarbu ar logotipą norime panaudoti ant didžiulio reklaminio stendo ar kaip nedidelį elementą ant vizitinės kortelės, su vektoriniu failu logotipą galima bus panaudoti bet kokiu būdu.

Tačiau ką daryti, jeigu vektorinių failų nebeturite arba jų paprasčiausiai negavote iš savo dizainerio? Apie tai – sekančioje sekcijoje.

Kaip iš paprasto logotipo sukurti vektorinį failą?

Jeigu turite logotipą tik kaip paprastą paveikslėlį, vienintelė išeitis – perpiešti jūsų logotipą į vektorinį vaizdą.

Geriausias sprendimas čia – kreiptis į patyrusį grafikos dizainerį kuris galės ne tik tinkamai įvertinti jūsų situaciją, perpiešti jūsų įmonės prekinį ženklą tinkamu vektoriniu formatu, tačiau kartu užtikrins, jog jūs gausite šių failų kopijas.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme tai kas yra vektorinis logotipas, kodėl jis yra toks svarbus ir ką daryti tokiu atveju jeigu nebeturime logotipo tokiu formatu.

Jo dėka mes galime taikyti įmonės logotipą įvairiuose aktualiuose formatuose neprarandant vaizdo kokybės. Deja, ne visuomet grafikos dizaineriai informuoja klientus apie vektorinių failų svarbą ir tai, jog svarbu išsaugoti jų kopijas.

Dėl šios priežasties, labai svarbu pasirinkti kompetentingus specialistus kurie galėtų ne tik sukurti tinkamą logotipą, tačiau pasirūpintų kliento informavimu.

seo paslaugos