Logotipo patentavimas. Kaip išvengti esminių klaidų?

logotipo patentavimas

Vienas iš svarbiausių dalykų versle – užtikrinti, jog įmonės parduodamos prekės ar paslaugos pasižymėtų išskirtinumu ir būtų atpažįstamos vartotojų, nepriklausomai nuo to kokioje rinkoje yra konkuruojama.

Tam itin daug reikšmės turės stiprus prekės ženklas kuris leistų turėti pranašumą prieš kitus konkurentus. Natūralu, jog vienas iš svarbiausių prekės ženklo komponentų bus logotipas, kuris įkūnys įmonės identitetą ir vertybes.

Tiesa, ne visi verslai įvertina teisinius su logotipu susijusius aspektus. Norint apsaugoti savo prekės ženklą ir užtikrinti savo ekskliuzyvines teises į jį, būtina jį oficialiai užregistruoti.

Prekės ženklo registravimas – paslauga kuri teisiškai apsaugos jūsų įmonės intelektinę nuosavybę Lietuvoje ir Europos Sąjungoje.

Jei jums reikia patarimo ir pagalbos šiuo aspektu, susisiekite su manimi ir aš padėsiu jums greitai ir paprastai pradėti registravimo procedūrą.

Tuo tarpu, šiame straipsnyje norėčiau plačiau pakalbėti apie tai, kokią didelę reikšmę versle gali turėti efektyvus logotipas, keletą pagrindinių šio proceso privalumų ir tai kokios pagrindinės šios procedūros klaidos.

Kokia yra efektyvaus logotipo reikšmė versle?

Kaip minėjau prieš tai, logotipas – kertinė bet kokio prekinio ženklo dalis. Šis iš žodžių, vaizdų ar jų kombinacijos sudarytas grafinis simbolis padeda unikalizuoti įmonės vardą, jos teikiamas prekes bei paslaugas tarp identiškų rinkoje.

Logotipas taip pat bus naudojamas įmonės dokumentuose, vizitinėse kortelėse, internetinėje svetainėje ir, žinoma, komerciniams tikslams.

Unikalus, patrauklaus dizaino logotipas padės įkūnyti įmonės identitetą, leis vartotojams suformuoti asociaciją tarp jo ir jūsų siūlomų prekių bei paslaugų.

Tiesa, norint apsaugoti savo prekinį ženklą kuris jūsų įmonei padeda būti konkurencingu, svarbu jį įregistruoti, norint užtikrinti jo teisinę apsaugą.

Pagrindiniai logotipo patentavimo privalumai

Tiesa, norint, tinkamai registracijos procedūrą atlikti gali tik žmogus kuris gerai išmano šį procesą. Žemiau, pateikiu keletą pagrindinių logotipo patentavimo klaidų.

Kokios yra pagrindinės logotipo registravimo klaidos?

  1. Neatidžiai pildyta paraiška – norint tinkamai pradėti prekės ženklo registracijos procedūrą, svarbu sekti tvarkos kuri yra numatyta prekės ženklų įstatyme. Pagrindinis dalykas čia bus paraiška kurią jūs pateiksite Valstybiniam patentų biurui. Neteisingai užpildyta paraiška bus atmesta ir registravimo procesas užtruks.
  2. Tikimąsi greito sprendimo – kartais įmonės daro klaidą tikėdamosios, jog prekės ženklo registravimo procesas įvyks greitai ir taip bus įgalinta logotipo teisinė apsauga. Paprastai logotipo patentavimo procedūra trunka net iki 8-12 mėnesių, todėl į savo planus numatykite laikotarpį kuriuo teks veikti be teisinės ženklo apsaugos. Jei norite logotipą registruoti ES, procesas gali trukti dar ilgiau.
  3. Per mažai dėmesio skiriama ženklo unikalumui – neretai verslininkai, ypač įkūrę naujas įmones ir neturintys daug patirties, skiria per mažai dėmesio išties unikaliam savo verslo prekiniam ženklui. Atminkite, jei jūsų simbolis bus per daug panašus į jau registruotus Lietuvoje ar ES, jis bus atmestas.

Plačiau apie registravimo niuansus skaitykite čia.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptariau logotipo reikšmę šiuolaikiniame versle ir kodėl taip svarbu pasirūpinti tinkama jo teisine apsauga.

Tik po šios procedūros galėsite užtikrinti sėkmingas savo verslo operacijas ir auginti konkurencingą vardą savoje rinkoje.

seo paslaugos